Peter Thiel (biyografi)

Peter Thiel (biyografi)

Bu VsBack-i maddesi bir biyografi taslağıdır. Peter Thiel hakkında genel bilgiler içerir.

Tanınma nedeni

Peter Andreas Thiel, Alman-Amerikalı bir milyarder girişimci, risk sermayedarı ve politik aktivisttir. Facebook’un ilk yatırımcısı.

Kimdir

Peter Thiel, 11 Ekim 1967 tarihinde Frankfurt, Almanya’da doğmuş olan Amerikalı girişimci ve risk sermayedarıdır. Şuan ki serveti yaklaşık olarak 5,2 milyar USD (2022) tahmin edilmekte.

PayPal’ın kurucu ortağı olan Peter Thiel aynı zamanda Facebook sosyal ağının ilk yatırımcıları arasında yer alıyor. Elon Musk ile Paypal’ın ilk zamanlarında beraber çalışmışlar. Burada kazandığı parayı daha da arttırmayı başaran yatırımcının profiline göz attığımızda, elindeki sermayeyi fazla riske atmadığı daha ziyade koruma eğiliminde olduğu gözüküyor.

Bitcoin’e daha fazla yatırım yapmadığı için pişman olduğunu da dile getirmiştir. Twitter’ın çok kötü yönetildiğini düşünmektedir.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay