Priscilla Chan (biyografi)

Priscilla Chan (biyografi)
Mark Elliot Zuckerberg, Priscilla Chan

Priscilla Chan (24 Şubat 1985) Amerikalı bir hayırsever ve eski bir çocuk doktorudur. Meta, Inc. adlı teknoloji şirketinin kurucusu ve icra kurulu başkanı Mark Zuckerberg'in eşidir.

Priscilla Chan ve Mark Zuckerberg üniversite yıllarında tanışmışlardır. Uzatmalı bir sevgililik dönemi geçirdikten sonra ilişkilerini evliliğe dönüştüren çiftin 2 kız çocuğu var ve bu yazı yayınlandığı sıralarda bir bebek bekliyorlardı.

Priscilla Chan ve Mark

Vietnamdan göç eden Çin kökenli bir aileye mensuptur. Kantonca konuşarak büyümüş ve büyükannesi ve büyükbabası için tercümanlık yapmıştır. tüm kardeşleri ABD'de doğan iki küçük kız kardeşe sahiptir.

Chan, Quincy Lisesi'nden sınıfının birincisi olarak mezun oldu. 2003 yılında Harvard Üniversitesi'ne girdi ve burada Mark Zuckerberg ile tanıştı. 2007'de biyoloji alanında lisans derecesiyle mezun oldu. Ailesinin ilk üniversite mezunudur.

Zuckerberg'in bir Facebook gönderisine göre Chan, mezhebe bağlı olmayan bir Budist.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay