Silikon Vadisi Korsanları, 1999 yılında Martyn Burke tarafından çekilen bir Amerikan biyografik televizyon filmidir. Film, Steve Jobs ve Bill Gates'in hayatlarını ve Apple Computer ile Microsoft'un kuruluşunu konu almaktadır. Filmde Steve Jobs'ı Noah Wyle, Bill Gates'i Anthony Michael Hall, Steve Wozniak'ı Joey Slotnick, Paul Allen'ı Josh Hopkins ve Steve Ballmer'ı Daniel Dae Kim canlandırmaktadır.

Film, 1970'lerin sonlarında ve 1980'lerin başlarında Silikon Vadisi'nde geçmektedir. Steve Jobs ve Steve Wozniak, garajlarında Apple Computer'ı kurarlar. Bill Gates ve Paul Allen, Microsoft'u kurarlar. İki şirket, kişisel bilgisayar devrimini başlatır ve dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden biri haline gelir.

Film, Steve Jobs ve Bill Gates'in rekabetçi ruhlarını ve başarılarını gözler önüne sermektedir. İkisi de dehşetli iş adamlarıdır ve her ikisi de dünyayı değiştirmiştir. Film, teknoloji endüstrisinin doğuşunu ve kişisel bilgisayarların hayatımıza nasıl girdiğini anlatmaktadır.

Silikon Vadisi Korsanları, eleştirmenler tarafından iyi karşılandı. Film, iki Primetime Emmy Ödülü'ne aday gösterildi: En İyi Televizyon Filmi ve En İyi Senaryo. Film, aynı zamanda bir Altın Küre Ödülü'ne de aday gösterildi: En İyi Televizyon Filmi – Müzikal veya Komedi.

Silikon Vadisi Korsanları, teknoloji endüstrisi hakkında ilginç ve bilgilendirici bir filmdir. Film, Steve Jobs ve Bill Gates'in hayatlarını ve başarılarını gözler önüne sermektedir. Film, teknoloji endüstrisinin doğuşunu ve kişisel bilgisayarların hayatımıza nasıl girdiğini anlatmaktadır.