Solana ağında "SPL token" çıkarmak: Mintinglab

Solana ağında "SPL token" çıkarmak: Mintinglab
Photo by GuerrillaBuzz / Unsplash

Merhaba, bilmeyenleriniz için söylüyorum: Solana'nın son günlerdeki yükselişi ile birlikte ağ üzerinde çıkarılan token miktarında da artış oldu. Elimizdeki verilere göre önceki aylara kıyasla 71 kat artan günlük token çıkarma miktarı yaklaşık 7 bin adet olarak gerçekleşiyor. Yanlış duymadınız günde 7 binden fazla SPL token çıkarılıyor. Eğer siz de bu maceraya atılmak istiyorsanız haydi başlayalım.

Phantom wallet kullandığımı Metamask cüzdanın bu yazıyı yazdığım sıralarda Solana ağını desteklemediğini hatırlatmak isterim.

Solana ağında token çıkarmanın iki yolu var. Birincisinde bilgisayara bir takım programlar kurmanız gerekiyor. Oldukça zahmetli bir iş. İkincisi ise online olarak. Biz ikincisini tercih edeceğiz.

Kullanacağımız site: Dexlab. Bu site merkeziyetsiz borsa olmasının yanı sıra bize yeni token oluşturmamız konusunda olanaklar sunuyor. Sadece oluşturmak değil daha sonra tokeninizi buradan yönetebiliyorsunuz.

Dexlab - The best DEX(Swap,Mint,AI Token Creator) platform on SOLANA

SPL token, Solana ağında bir token standardı. BSC'deki BEP20 gibi. Ben buradan link vermeyeceğim. Google üzerinden DEXLAB sitesine ulaşın ve üst menüden "Mintinglab" seçin. Daha sonra açılan bölümden "Token Minting" sekmesini seçin. Yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Burada sizden tokeninize isim vermenizi isteyecek. Çıkaracağınız token için bir de resme ihtiyacınız olacak. Daha sonraki aşamada ilk etapta basılacak token miktarını ayarlayabilirsiniz. Zaten basit olduğu için burada daha fazla detay verme saçmalığına girmeyeceğim. Yine de takıldığınız yer olursa yorumlarda sorarsınız.

Kısa bir yorum:

Token çıkarmakla işiniz bitmiyor. Tanıtım içinde bütçe ayırmanız ve mümkünse geniş bir çevreye sahip olmakta önemli konular. İzmir adına çıkarılan bir token ilk etapta 15 milyon TL yatırım almış. Toplamda ön satış rakamı 30 milyon TL gibi bir miktara ulaşmış. Bunu geçen gün bir haberde görmüştüm. Bu işte çevre ve bağlantılar gerçekten önemli.

Ben, token oluşturduğum sıralarda en uygun site DEXLAB idi.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay