Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim
Startup

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası.

Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık ile birkaç platformu birleştirmek. İnternet üzerinden kazanç sağlamak isteyen insanlara yüksek getirili iş olanağı sağlayarak hem onlara kazandırmak hem de onları müşteri sadakati programına dahil ederek açılacak e-ticaret sitesine müşteriler olmalarını sağlamak. Şuan herkes tarafından açıkça görünmese de teknoloji devleri gidişatın farkındalar ve bu yönde adımlar atıyorlar.


Startup Burada'ya gönderdiğim e-posta içeriğini aşağıya ekliyorum:

Merhaba, mağazası olan Wikipedia benzeri bir site kurmak istiyorum. Wikipedia'nın aksine reklamla desteklenecek ve yazarlar okundukça indirim kazanacaklar. İndirimleri mağazada kullanabilecekler. Bu da sürekli müşteri demek.
Böyle bir fikir neden tutar:
- Adsense gibi geleneksel reklam platformları gelirin belli bir yüzdesini (bildiğim kadarıyla %60) alıyorlar. Bu da içerik üreticilerin gelirlerinde düşüşe neden oluyor. Eğer biz kendi reklam platformumuzu kurup bir de içerik üretilecek bir alan oluşturursak reklam gelirlerinin tamamı içerik üreticilerinin olabilir. Bu da bizi tercih etmeleri için bir neden olur. Biz de temel gelirimizi mağazadan yaptığımız satışlardan elde ederiz.
(Mağaza ürünleri çeşitli olmaması gerekir. Ben akıllı telefon ve beyaz eşya gibi ürünler olması taraftarıyım.)
Şuan için Trendyol üzerinde gördüğüm blog sistemi bence bu iş şekli benim düşüncemin ilk aşaması fakat onların içeriklerini kendi ekipleri oluşturuyor gibi. 
Yani kısacası = (içerik oluşturulacak bir alan + reklam platformu + e-ticaret)
Sizce, bu üçünün birleşimi olacak bir platform yatırım bulabilir mi?

Yukarıdaki metin düşüncemin özeti arkadaşlar. Başkaları bu fikre eklemeler yapabilir ve ekonomik durumu müsait olanlar fikri hayata geçirmek için ilk adımları atabilirler.

Ben neler yaptım?

WordPress.com üzerinden hosting satın aldım. WooCommerce kurdum ve E-ticaret teması satın aldım. Daha sonra siteye BuddyPress kurdum. Sosyal ağın daha iyi gözükmesi için Youzify adlı eklentiyi satın aldım.

Siteye WooCommerce uyumlu bir cüzdan eklentisi yükledim. Böylece yazarlara indirim tanımlayabilecektim. Bir kaç yazar ile anlaştım ve onlara hem ödeme yaptım hem de site üzerinden indirim tanımladım. Hikâye bu kadar...

İşin sonu belirsizliğini koruduğu ve benim de şirket kurup ürün alacak kadar bütçem olmadığı ve etrafımda da yatırımcı bulunmadığı için burada bıraktım.

Read more

Google ML Kit: Mobil Uygulamalar için Makine Öğrenimi

Google ML Kit: Mobil Uygulamalar için Makine Öğrenimi

Günümüzde mobil uygulamaların kullanımı artarken, bu uygulamaların daha akıllı ve kişiselleştirilmiş hale gelmesi de önem kazanmaktadır. Google tarafından geliştirilen ML Kit, mobil uygulama geliştiricilerine güçlü bir makine öğrenimi (ML) çözümü sunar. ML Kit, kullanıcıların uygulamalarında yapay zeka ve makine öğrenimi modellerini kolayca entegre etmelerine olanak tanır, böylece daha zengin ve

By Ömer Moğultay
Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay