Türk Telekom Magnet internet

Türk Telekom Magnet internet
Modem wifi

Magnet modem, Türk Telekom tarafından altyapı bulunmayan bölgelerde internet erişimi için sunulan ve 4.5G çekim gücüne sahip cihazdır.

Yaklaşık iki yıldır İstanbul gibi büyük nüfusa sahip konumlarda denemesi yapılan ve bizim bulunduğumuz şehre yeni gelen altyapısız mobil internet hizmeti. 4.5G hızında internet sağlar ama bulunduğunuz yerde akıllı telefonlar bile adamakıllı çekmiyorlarsa hiç bulaşmamanız gerekir.

Magnet internet hizmetini kullanmaya başlayalı sanırım 6 ayı geçti. İlk başvuru yaptığımız zaman her gün geliyoruz diye mesaj atıp gelmeyen saha ekipleri ile uğraştık. Bunun için Türk Telekom'da şikayet kaydı oluşturmam gerekti. Doğal olarak ertesi gün geldiler. İşleri 15 dakika ya sürdü ya sürmedi. Bir cihaz getirdiler ve sim kartı içerisine takıp gittiler. Yapacakları tüm iş buymuş. Bizi çileden çıkardıklarına değmedi doğrusu.

Ben Magnet internet için aylık 200 Türk lirası bir ücret ödüyorum. Benim bulunduğum konumda hızı pek iyi değil. Geceleri daha hızlı bir bağlantı kalitesi var ama gündüz için aynı şeyi söyleyemem. Bizim kullandığımız tarife sınırsız ama hızı düşük olduğu için pek kullanamıyoruz.

Magnet internet için size bir modem verirler. Bu modemin anten bağlantı noktaları olmasına rağmen modem kutusundan anten çıkmıyor. Üstelik eskiden eğer internet hizmeti yanında modem veriyorlarsa aylık faturaya modem ücreti taksitli olarak yansıtılırdı. Şimdi ise hem modem kiralama ücreti ödüyorsun hem de abonelik bitiminde modemi teslim etmezseniz onun ücretini ödüyorsunuz.

Fatura ödemeleri

Ben, Türk Telekom Magnet internet faturalarımı banka uygulaması üzerinden ödüyorum.

Subscribe to VsBack-i

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe