Türkiye'nin en popüler YouTube kanalları

Türkiye'nin en popüler YouTube kanalları
Photo by NordWood Themes / Unsplash

Türkiye'de YouTube denilince akla gelen ilk isim Enes Batur'dur. Henüz okula giderken başladığı YouTube kariyeri onu Türkiye'nin en çok takip edilen isimlerinden biri haline getirdi ve birçok kişi tarafından tanınmasını sağladı.

Enes Batur daha çok eğlence odaklı içerikler üretmekte ve gençler tarafından takip edilmektedir.


Ruhi Çenet de ismini YouTube sayesinde duyuranlar arasında. Yine Türkihye'nin en çok takip edilen kanallarından birisine sahip olan Ruhi Çenet daha çok bilgisel videoları yayınlamakta. Ruhi Çenet'in diğer youtuber kişiliklerinden farklı bir yanı var. O hazırladığı videoları yabancı dillerde de yayınlıyor. Diğer ülkelere yönelik açtığı kanallar sayesinde yurtdışına hitap eden nadir içerik üreticilerinden.


Başka bilgi odaklı çalışan isim ise Barış Özcan. YouTube odaklı içerik üretmeye yukarıda sayılan isimlerden daha sonra başlayan Barış Özcan sektörde daha önce uzun yıllar bulunmasının getirdiği tecrübe ile bugün Türkiye'nin en çok takip edilen kanallarından birisi.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay