Twitter (X) takipçisi satın almak mantıklı mı?

Twitter (X) takipçisi satın almak mantıklı mı?
Twitter (X) web site görünümü

Değil... Twitter üzerinden takipçi satın almak mantıklı değil. Çünkü bu takipçilerin zaten takip ettiği binlerce kişi oluyor. Sizin yaptığınız paylaşımlar nerede ise hiç görünmüyor ve etkileşimde almıyor.

Daha önce Tiktok üzerinden reklam vererek takipçi kazanmayı ve daha sonra kendi ürünümün reklamını yapmayı düşündüm. Ama bu bile mantıklı değil. Takipçileriniz olsa bile etkileşim kimi zaman hiç olmuyor. Mesela Tiktok üzerinde benim şuan 600 üzeri takipçim var ama paylaştığım son videolar 13 kez filan görüntülenmiş. Verdiğiniz paraya yazık.

Elbette internet üzerinden güzel para kazanan bir kesim var fakat bunların çoğunluğu açık saçık giyinen genç kızlar. Bu gözle görülen bir gerçek.

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay