Ücretsiz (Free) Ghost blog hosting

Sadece bir kaç tıklama. Bir hesap açın ve hosting ücreti ödemeden kendi Ghost blogunuza sahip olun. Sizin için harika bir başlangıç.

Ücretsiz (Free) Ghost blog hosting

Son günlerde WordPress alternatifi tam olarak olmasa bile sadece blog sahibi olmak isteyenlerin bir numaralı tercihi haline gelmeye başlayan Ghost için hosting arayışları hızlandı.

İnsanlar kendi sunucularında nasıl node.js çalıştırabiliriz veya cPanel’de bu iş olur mu? “cPanel’de Ghost blog kurulumu nasıl yapılır?” gibi konularda internet araştırması yapıyorlar peki eskiden olduğu gibi ücretsiz hosting arayışları devam ediyor mu? Siz buradaysanız evet.

Size bugün bazı sınırlamalar ile sıradan bir kişinin çok fazla beklentisi olmayan sıradan bir kişinin, blog camiasına adım atmasına yetecek düzeyde yeterliliğe sahip bir hosting tanıtacağım. Evet bu Free hosting yani ücretsiz hosting sadece 1 GB alan sağlıyor ama inanın bana bu başlangıç için oldukça yeterli. Üstelik kendi alan adınızı (domain) kullanmanıza da izin veriyor. Eğer ilk blog denemeniz ise kesinlikle Ghost’u denemelisiniz. Temaları Blogger temalarından çok daha iyi ve url kalıpları SEO uyumludur. Ayrıca size ücretsiz fotoğraf kütüphanesi sağlayan eklentiye sahiptir. WordPress’e göre oldukça sade ve hız açısından mükemmel.

Bize Ghost blogumuz için ücretsiz alan sunan site: DigitalPress – Free Ghost Hosting

DigitalPress size sağladığı alan karşılığında sitenizde reklam gösterebilme hakkını saklı tutuyor. Daha doğrusu bunu yapacağını söylüyor. Hatırlatmakta fayda var.

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay