Unity: “Gradle Build failed” hatası (Çözüldü)

Unity: “Gradle Build failed” hatası (Çözüldü)
Photo by Kelly Sikkema / Unsplash

Dün Unity oyun motorunu yükledim. Bir kaç deneme yaptım fakat Windows işletim sistemi için uygulama oluşturabiliyorken, Android için .apk oluşturamadım. Unity build sırasında aşağıdaki hatayı veriyordu:

“Gradle Build failed”

Gradle Build failed” hatasını veriyor ve detaylar için konsola bakmamızı söylüyor. Peki bu hatanın çözümü nedir?

SDK, JDK, NDK kitlerinizin düzgün kurulu olduğundan emin olun. Düzgün ise ve halen aynı sorun devam ediyorsa projenizin konumunda ASCII karakterler bulunmadığından emin olun. (ASCII karakter: İŞĞÜÖÇ)

Ben bilgisayar kullanıcı adı olarak “Ömer” adını kullanıyorum. Araştırmalarıma göre, eğer proje dosya yolunuzda Türkçe karakter varsa .apk oluşturma sırasında hata alıyorsunuz. Bunun çözümü de dosya adınız da Türkçe karakter kullanmamak. Eğer kullanıcı adınızda bu karakterleri kullanmak gibi bir hata yaptıysanız projenizin dosya konumunu değiştirebilirsiniz. Ben bir aksaklık olmasın diye hem proje dosya konumunu hem de .apk oluşturacağım konumu değiştirdim. Yeni oluşturacağınız projeler için konumu Unity Hub üzerinden çarkın olduğu bölümden değiştirebilirsiniz.

Unity Hub proje dosya konumu

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay