Üstesinden gelmek Cloudflare Error 524: A Timeout Error Occurred

Üstesinden gelmek Cloudflare Error 524: A Timeout Error Occurred
CloudFlare

Alışılmış hata kodlarında bugün: Cloudflare kullanıcılarının sıkça karşılaştığı hatalardan biri olan “Error 524: A Timeout Error Occurred” sorununun çözümünü arayacağız.

Soru: Ben bir Cloudflare kullanıcısıyım ve WordPress eklentilerini güncellerken bir hata oluşuyor. Eklenti güncellenmesi yarıda kalıyor. Siteyi kontrol ettiğim zaman ekranda “Error 524: A Timeout Error Occurred” yazdığını görüyorum. Bu sorunun nedeni nedir ve çözüm için önerileriniz var mı?

Cevap: Dün bu sorun beni epey uğraştırdı. Araştırdığım zaman bu soruna neden olabilecek bir kaç olay olduğunu gördüm. Gelin beraber inceleyelim.

  1. İlk olarak sunucunuz ya da kullandığınız hosting size yeterli gelmiyor olabilir. Bunun için sunucu kaynaklarını kontrol etmelisiniz.
  2. Siteniz ani bir trafik almış olabilir ve kullandığınız hosting paketi için bu ani trafik fazla gelmiş olabilir.
  3. Site trafiğinde gözle görülür bir fark yoksa sunucu kaynaklarının başka işlemler tarafından kullanıp kullanılmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Özellikle JetPack ve WooCommerce eklentilerini güncellerken bu hata ile karşılaşıyorum. Anladığım kadarıyla Cloudflare sunucuya yanıt vermesi için 100 saniyelik bir zaman veriyormuş. Eğer sunucu isteğe bu süre boyunca yanıt vermezse ekranınızda bir süre boyunca Error 524 hatasını görüyorsunuz. Cloudflare premium kullanıcıları için bu yanıt verme süresi 600 saniye olarak ayarlanmış.

Ben şunu denedim: Cloudflare üzerinden proxy’i bir süre devre dışı bıraktım ve php.ini dosyasından da limitleri biraz artırdım. Böylece güncelleme işlemlerini tamamladım.

Bu konuda kafanız oldukça karışık ve pek bilginiz yoksa hosting sağlayıcınız ile iletişime geçmeniz sizin için en doğrusu olacaktır.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay