Kategoriler
Sağlık

Verrutol / Siğil ilacı

Sağ işaret parmağımda bir siğil çıktı. Siğiller bir virüsün (Human Papilloma Virüs- HPV) yol açtığı enfeksiyonlarmış. Eczacıya danıştığımda bana bu ilacı Verrutol’u önerdi. Verrutol’un fiyatı şuan tam olarak aklımda değil fakat 2022 yılında yani benim aldığım zaman 32 TL civarıydı.

Kendim deneyerek gördüm ki ilaç oldukça etkili. Dört, beş günlük süre sonunda siğilden eser kalmadı. Verrutol’un içerisinde asit olduğu için sadece siğilin üzerine sürmeniz gerekiyor. Aksi takdirde canlı deriyi de tahriş ediyor ve ilk seferde pek hissedilmese de kullandıkça görürsünüz ki müthiş bir acıya neden oluyor. Bu nedenle sadece siğil üzerine uygulanmalıdır. Zaten oldukça yoğun olan kıvamı nedeniyle akıp gitmesi mümkün değil. 404 yapıştırıcılarına benzer bir kokuya sahip. Uzun süre solunması sağlığa zararlı olduğu için koklanmamalı.

Siğil ilacı Verrutol – Deri çözeltisi, 15 g

Verrutol’un kullanma talimatını mutlaka okuyun. Çünkü 25 santimetrekareden büyük bir alanda kullanılması önerilmiyor ve şeker hastaları içinde zararlı olduğuna dair şeyler okudum.

Verrutol uygulama önerileri

  • Gün içerisinde 2 veya 3 sefer siğil üzerine sürülebilir.
  • İlk kullanımdan sonra bir önceki uygulamaya ait tabaka temizlenmeli. Daha sonra siğil üzerine sürülmeli.

Siğil tedavisinde %100 etkili olmasının yanında eğer tedavi sürecinde siğil kökü öldürülmeden kullanımı bırakılırsa yeniden büyüme görülebilir. Bu arada bir bilgi; siğiller temasla bulaşabilirler.

Yazar Ömer Moğultay

Kim ki bize anlatır kendini? Hatırlatmıyorsa bir kişi kendini unuttu diye kınamamalı hiçbir kimseyi.

Bir cevap yazın