WordPress kalıcı bağlantı ayarlarını değiştirme .htaccess kodları

WordPress kalıcı bağlantı ayarlarını değiştirme .htaccess kodları
Photo by Fikret tozak / Unsplash

WordPress sitenizde daha önce fark etmediğiniz ya da ettiğiniz halde o zaman değiştirme ihtiyacı hissetmediğiniz “permalinks” yani “kalıcı bağlantılar” oldukça büyük öneme sahip. Çünkü arama motorlarından gelen ziyaretçiler hata sayfasıyla karşılaşabilirler.

Kalıcı bağlantıları değiştirdiğinizde otomatik olarak wordpress kendisi yeniden yönlendirme yapıyor. Bazıları hariç örneğin permalinks ayarını…

Eğer yıl/ay/gün/post iken sadece /post yaptınız ise:

RedirectMatch 301 ^/([0-9]{4})/([0-9]{2})/(.*)$ https://VsBack-i.com/$3

kodunu .htaccess dosyanızın içerisine eklemezseniz eski url bağlantısı yoluyla gelen ziyaretçiler yeni sayfaya yönlendirilmez ve bir hata sayfası ile karşılaşırlar. Elbette kod içerisindeki “VsBack-i.com” yerine kendi alan adınız gelecek.

Bu şekilde yapamazsanız aşağıdaki eklenti de işe yarıyor.

WP Redirect Permallink
Efficiently redirect previous urls that were ‘/postname/post_id/’ to ‘/postname/’ automatically. Respects query variables.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay