Yeni başlayanlar “Duolingo ile nasıl çalışmalı”

Yeni başlayanlar “Duolingo ile nasıl çalışmalı”
Duolingo

Duolingo ile dil öğrenmeye çalışanların merak ettiği konulardan biriside sırayla bütün derslerin seviyeleri mi yükseltilmeli yoksa bir derste üst seviyeye ulaştıktan sonra mı diğer derse geçilmeli?

Ben de Duolingo ile ingilizce öğrenmeye çalışıyorum. Kendi deneyimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki her konu kendi içerisinde birbirinin ardılı olduğu için bir ders bitirilince sonraki derse geçilmeli. Şöyle de olabilir; tekrar ingilizceden örnek vereceğim, “sorular” konusunda 4. seviyeye ulaştınız o zaman “bağlaçlar” dersinin birinci seviyesini çalışabilirsiniz. Fakat soruları bitirmeden bağlaçlar son seviyeye gelmek diğer derslerde de aynı davranmak kopukluğa neden olacaktır. Zaten bir dersi bitirince bir süre sonra tekrar etmenizi size hatırlatıyor. Buda bizim mantığımızı doğrulayan bir şey, dersler sırayla bitirilmeli ve sonraki konular çalışılırken ara ara dönüş yapılarak daha önceki bitirilmiş olan dersler tekrar edilmeli.

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay