Bilindiği üzere zaman makinesi zamanda yolculuk yapmayı sağlayan, henüz icat edilmemiş tamamen hayal ürünü olan bir fenomendir.

Peki gelelim o ünlü soruya “zaman makinesi icat edilebilir mi?“. Yani zamanda yolculuk yapmak mümkün mü? Benim bu soruya yanıtım: Hayır, zamanda yolculuk mümkün değil.

Zamanda yolculuğun mümkün olmaması için oldukça mantıklı bir nedenim de var. Çünkü ne biz, ne de bizden öncekiler bir zaman yolcusu ile karşılaşmadılar. Eğer zaman makinesi gelecekte, belirsiz bir zamanda icat edilecek olsaydı amacına uygun olarak geçmişe seyahat etmek için de kullanılması gerekirdi. Bizim hiç zaman yolcusu görmediğimize göre o zaman bir zaman makinesinden de söz etmek mümkün değil.

Son olarak kendi dini inancım için konuşacak olursam (islam) ve diğer semavi dinler açısından da zaman yolcuğu pek mümkün gözükmüyor. Zaman yolculuğu insanın ve dünyanın yaratılış gayelerine ters gelen bir iş. Bir kıyametten ve öncesinde olacak olaylardan söz ediliyor. Dünyanın sonuna doğru olacak tek şey insanların hayvanlar gibi sadece kendi heveslerine göre yaşamaları olacak.