Acun Ilıcalı (biyografi)

Yaptığı işler dolayısıyla kendisini pek sevmesem de tanınmış bir kişi olması dolayısıyla "Acun Ilıcalı" hakkında bir biyografi yazılmasının uygun olacağını düşündüm.

Tanınma nedeni

Ali Acun Ilıcalı, Türk televizyoncu, sunucu, girişimci, uluslararası yapımcı, iş insanı ve medya patronudur. Aynı zamanda ACUNMEDYA Grubu ile Exxen platformunun kurucusu, TV8 televizyon kanalı ve Hull City AFC futbol takımının da sahibidir.

Kimdir?

Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne'de doğmuştur. Babası müzik öğretmeni olan Ilıcalı, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. İletişim sektöründe çalışmaya başlayan Ilıcalı, 1992 yılında Show TV'de spiker olarak kariyerine başladı.

1994 yılında ilk yapımcılık deneyimini gerçekleştiren Ilıcalı, daha sonra birçok televizyon programı ve yapımcılık projelerinde görev aldı. Survivor, Var Mısın? Yok Musun?, Yetenek Sizsiniz Türkiye, O Ses Türkiye, İşte Benim Stilim gibi birçok popüler televizyon programının yapımcısı ve sunucusu oldu.

Ilıcalı,  Acun Medya adlı yapım şirketini kurdu. Acun Medya, Türkiye'deki en büyük yapımcılık şirketlerinden biridir ve Türkiye'de ve dünya genelinde birçok televizyon programının yapımını üstlenmektedir. Şirket, Survivor gibi popüler programların yanı sıra, Exatlon Challenge, Fear Factor, Rising Star, The Voice gibi dünya genelinde de tanınan formatların Türkiye versiyonlarını da yapmaktadır.

Acun Ilıcalı - 2023 yılında arşivlendi

Kişisel hayat

Üç evlilik gerçekleştiren Ilıcalı'nın bu evliliklerden dört kızı bulunmaktadır. 1989 yılında Seda Başbuğ ile evlenmiş, bu evlilikten Banu adında bir kızı dünyaya gelmiştir. Kızının doğumundan on ay sonra anne ve babasını bir trafik kazasında kaybeden Ilıcalı, 1993 yılında ilk eşinden boşanmıştır. 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile evlenen Ilıcalı'nın bu evlilikten Leyla ve Yasemin adında iki kızı daha olmuştur. İkinci eşinden 2016 yılında boşandıktan sonra 2017 yılında Şeyma Subaşı ile evlenen Ilıcalı'nın bu evliliğinden Melisa adında bir kızı bulunmaktadır. Çift 2018 Kasım ayında boşanmıştır.

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay