Bilgisayar ve İnternet , Genel

BuddyPress ile SMTP eklentisi kullanımı

BuddyPress kullandığım web sitemde kendi e-posta sunucumla sorunsuz e-posta gönderebiliyordum. Fakat bloğuma SMTP eklentisi yükledikten sonra bazı sorunlar yaşadım. Sitemdeki diğer e-posta işlevleri sorunsuz çalışırken BuddyPress e-postaları bir türlü gönderilmiyordu. Peki bu sorunun üstesinden nasıl gelinir?

Web sitenizde “Easy WP SMTP” veya “WP Mail SMTP” gibi SMTP eklentileri kullanıyorsanız BuddyPress e-postalarını iletebilmek için dosyalarda bazı değişiklikler yapmamız gerekir. Bunun için:

bp-custom.php” dosyasına aşağıdaki kodu ekleyin. (Eğer bu dosya sitenizde yoksa kendiniz oluşturmanız gerekir. Nerede oluşturacağınızı bilmiyorsanız arama motoru size geniş bilgi sağlayacaktır.)

// SEND BP EMAILS THROUGH SMTPadd_filter('bp_email_use_wp_mail', '__return_true');add_filter( 'wp_mail_content_type', function( $content_type ) {    $content_type = 'text/html';    return $content_type;} );

Daha sonra bir dosyada daha değişiklik yapılacak.

/buddypress/bp-core/bp-core-functions.php” yolunu takip ederek gerekli dosyayı açın ve aşağıdaki satırı bularak onu değiştirin.

Bunu:

$email->get( 'content_plaintext', 'replace-tokens' )

bununla

$email->get_template( 'add-content' )

değiştir.

Tebrikler artık BuddyPress sitenizde e-postalar gönderilebilir vaziyette. Hemen ilk denemenizi yapın…

No Comments

Bir cevap yazın

HomeCategoriesAccount
Search