Cenuta hosting

Cenuta hosting
Photo by Christina @ wocintechchat.com / Unsplash

Cenuta, Türkiye'de hosting satışı yapan bir firmadır. Gördüğüm kadarıyla kendileri Anonim şirket. Bu da yaptıkları işi ciddiye aldıklarını gösteren başka bir ipucu.

Cenuta ile tanışmam Node.js hosting ararken oldu. Hosting'i Ghost blog için istiyordum. Cenuta fiyatları bana uygun geldi. 3 yıllık bir plan satın aldım.

Yardım etmekten zevk alan kişiler olduklarını tahmin ettiğim kişiler ile muhatap olduğumu düşünüyorum. Ama ne yazık ki Ghost blog için yardımcı olamıyorlarmış. Kurulumu kendim yapmam gerekiyormuş. Bende kurma işlemini yapamayınca hosting paketini iade ettim. Şimdi ücretin geri ödenmesini bekliyorum. Konuştuğum kişi iadenin 5 gün içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Cpanel'de terminal var. Ayrıca SSH erişimine izin veriyor. Node.js uygulamaları da çalıştırabilirsiniz.

Benim aldığım hosting paketinde inode limiti vardı. Bu da hosting üzerinde belirli sayıda dosya barındırabileceğiniz anlamına geliyor.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay