cPanel’de Ghost Blog: Hiç mantıklı değil…

cPanel’de Ghost Blog: Hiç mantıklı değil…
Photo by Andy Holmes / Unsplash

Şu blog, bilenlerin aşina olduğu üzere Ghost altyapısını kullanıyor. Ben bloğu buraya taşımadan önce cPanel üzeriden hostinge kurmuştum. Eğer sizde böyle bir şey yapmayı düşünüyor ve bu konularda yeterince tecrübe sahibi değilseniz hemen vazgeçin.

Yukarıda konuya iyi bir giriş yaptık. Şimdi nedenini açıklayalım. Çünkü güncelleme işlemi yapmakta zorlanacaksınız. Hosting de yüklü olan Nodejs sürümü eski olduğu için ben güncelleme yapamadım. Açıkçası bunu hosting firmanıza yazabilir ve güncel versiyonu kurmalarını talep edebilirsiniz. Ama ne zaman cevap alırsınız orası muamma. Ben bu sebeble uğraşmak istemedim ve bloğu DigitalPress’e taşıdım.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay