EBA interneti Zoom’da geçerli mi?

Zoom uygulaması dünya genelinde kullanılan ve ülkemize ait olmayan görüntülü görüşme için kullanılan bir uygulamadır. Önceden pek bilinmese de pandemi döneminde kullanım oranı inanılmaz derecede artmıştır.

Ülkemizde Zoom uygulaması popüler olması ise MEB’in onu canlı dersler için bir seçenek olarak görmesine dayanıyor. Milyonlarca öğrenci pandemi döneminde uzaktan eğitime bu uygulama üzerinden devam edecek. Fakat kafaları karıştıran bir soru var. Devlet desteği ile ücretsiz sunulan 8 GB internet Zoom’da geçerli mi? Cevap ise kocaman bir HAYIR!

EBA mobil uygulaması içerikleri dışında kalan ve canlı yayın yapılan diğer platformlardan (Zoom, Teams, Youtube vb.) sağlanan içerik, link ve yönlendirmeler “8 GB Uzaktan Eğitime Destek” kotasının dışında kalmaktadır. Bu kullanımlar ve canlı yayınlar, mevcut tarifenizin kotasından düşülerek ücretlendirilecektir.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay