En iyi 10 kişisel blog

En iyi 10 kişisel blog
Photo by Markus Spiske / Unsplash

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim şey kişisel blog listem. Ara sıra ziyaret ettiğim, acaba yeni ne yazmışlar diye merakla beklediğim kişisel blog listemi sizlerle paylaşıyorum.

Sizlerin de bu blog yazarlarını severek takip edeceğinizi ve onlara bakarak kişisel blog dünyasında kendinize bir yol haritası çizeceğinizi düşünüyorum.

Google üzerinde kişisel blog olarak arama yaptığınızda ilk sırada çıkan ve blog günlüğünde kullandığı dil ile kendine has bir anlatım tarzına sahip olan Ceyhun Özdemir ile başlayalım.

  1. Ceyhun Özdemir
  2. Biz evde yokuz (Duygu ve Bilgehan)
  3. M. Serdar Kuzuloğlu (İnternet ekipler amiri)
  4. Mahfi Eğilmez (Kendime yazılar)
  5. Taner Yıldız (İsveç’te yaşam)
  6. https://dunyadanceviri.wordpress.com/
  7. Berna Oduncu
  8. Efe Ergün
  9. https://begonvilsokagi.com/
  10. Diesel1907 (ekşi sözlük yazarı)

Sizlerin de severek takip ettiği kişisel bloglar olabilir. Bu blogları yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Ben zamanla VsBack-i kullanıcılarının da sevilen blog sahipleri arasına gireceğini düşünüyorum. O zaman bir liste daha yapacağım.

Şimdilik bu kadar, birilerinin de dediği gibi “hoşçakalın…”.

Güncelleme: Aklıma gelmişken 2017 yılından beri güncellenmeyen yani yeni içerik girilmeyen https://fwmail.net/ de ekleyelim. Bu blog zamanında epey popülerdi. Genelde ünlü sanatçıların çalışmalarını ve ilgi çeken sosyal medya gönderilerini yayınlardı. Dediğim gibi blog yazarı tarafından neredeyse 5 yıldır güncellenmiyor. Böyle giderse kapanacak gibi.

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay