Engelli kişinin hastaneye yatması evde bakım maaşının kesilmesi için yeterli sebep olur mu?

Engelli kişinin hastaneye yatması evde bakım maaşının kesilmesi için yeterli sebep olur mu?
Photo by Owen Beard / Unsplash

Merhaba arkadaşlar, benim kız kardeşim engelli dolayısıyla bir süredir evde bakım maaşı da alınarak bakımı evde yapılıyordu. Fakat yaklaşık üç haftadır böbreklerinde oluşan bir rahatsızlık nedeniyle hastanede tedavi görüyor.

Soru: Engelli bakım aylığı alınan engelli kişi hastaneye yatırılsa bu süreçte bakım parası kesilir mi?

Cevap: Hayır, bu süreçte bakım aylığı kesilmiyor.

Bu ay aylıkların geç yatması sebebiyle sosyal hizmetleri aradığımda sorunun hastaneye yatış değil de ülke genelinde yapılan yenilikler sebebiyle olduğunu söylediler. Ve aylık da kısa süre sonra yattı. Bu önemli bir şey çünkü refakatçi olarak yanında bir kişinin kalması gerekiyor. Üstelik buradaki yoğun bakım dolu olduğu için daha uzak bir hastaneye sevk edildi. Gidiş dönüş de masrafları katlıyor. Yani hastaneye yatış süresi boyunca da devletimizin yanımızda olması takdire şayan bir durum.

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay