“Ghost blog için SEO” hakkında ne söylenebilir?

“Ghost blog için SEO” hakkında ne söylenebilir?
Photo by Sixteen Miles Out / Unsplash

Daha önceki yazılarımı okuduysanız bir Ghost CMS maceram olduğunu biliyorsunuzdur. Peki, Ghost altyapısına sahip bir bloğun arama motorları ile arası nasıl?

Öncelikle şunu söylemek isterim; Ghost için olan Node.js hostingler oldukça pahalı. Pahalı olsa bile Ghost için ödeme yapmaya değer. Çünkü Ghost blog arama sıralamasında WordPress’in önüne geçiyor. Eğer paranız varsa kesinlikle Ghost blog altyapısını tercih edin derim. Netice de bloglar okunmak için yazılıyorlar. Ghost, arama motorlarında sizi üst sıralara taşıyacak bir sihirli sözcük gibi. Bunun nedeni temaların sadeliği mi, yoksa Ghost’un hız açısından WordPress’in önünde oluşumu henüz çözemedim.

Ghost altyapısına geçtiğim süreç içerisinde arama motorlarında görüntülenme sayım iki katına çıktı. Doğal olarak tıklanma konusunda da bir artış meydana geldi.

Önümüzdeki günlerde bir Ghost denemesi daha yapmayı düşünüyorum. Eğer arama sıralaması yeniden yükseliş gösterirse tamamen Ghost CMS kullanmaya başlarım. Çünkü zaten blog üzerinde çok fazla sayıda içerik bulunmuyor. Olanlarda okunmazsa yaptığımız işin bir anlamı kalmaz.

Subscribe to VsBack-i

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe