Ghost Blog sahiplerine öneriler

Ghost Blog sahiplerine öneriler
Photo by Jean-Frederic Fortier / Unsplash

Ghost Blog’unuzu açtınız ilk olarak ne yapmanız gerekir?

Benim ilk yaptığım şey Ghost blog içerisinde var olan içeriği sıfırlamak oldu. Daha sonra sayfaları yeniden oluşturdum ve linkleri düzenledim.

Tüm bu işleri hallettikten sonra ilk içeriğimi girdim. Var olan içeriği mutlaka kaldırın ki arama motorları sitenizi kopya içerik yüzünden değersiz olarak damgalamasın. Bir kaç içerik girdikten ya da var olan içeriği kaldırmadan önce de tema seçme işlemini yapabilirsiniz.

Ghost bloğunuzun düzenli olarak yedeğini alın. Ne olur olmaz diye mümkünse içerik girme durumuna göre ayarlayabilirsiniz, her hafta veya her ay bloğunuzun yedeğini alın.

Seçtiğiniz tema sitenizi yavaşlatmasın. Ghost Bloğun tercih edilmesinin en önemli nedeni hızıdır.

Google web yöneticisi araçlarına sitenizi ekleyin. Özellikle Sitemap’ı eklemeyi unutmayın. Ghost sitemap url: “siteniz.com/sitemap.xml” dir.

İletişim sayfanızda iletişim bilgilerinizin bulunduğundan ve bu bilgilerin güncel olduğundan emin olun. Ghost’un şu an için yorum bölümü yok ve anladığım kadarıyla geliştiriciler bir yorum bölümü eklemeyi de düşünmüyorlar. O yüzden en azından bir e posta adresi iletişim sayfanızda bulunması okuyucularınızın size ulaşması açısından faydalı olacaktır.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay