Ghost (Pro) hosting hakkında düşünceler

Ghost (Pro) hosting hakkında düşünceler
Photo by Tandem X Visuals / Unsplash

Yeni hosting hakkında konuşmak istiyorum. Çok pahalı…

WordPress için ödediğiniz ücretin çok üzerinde bir fiyat ödüyorsunuz. Basit bir blog için değeceğini düşünmüyorum. Ama yinede deneme sürümünden sonra alacağım sanırım. Bunun belli başlı nedeni yapacak başka bir işimin olmaması ve blog yazarlığından gelir elde etmek istemem. Şuana kadar başaramadım ama umudumu da yitirmiş değilim.

Ghost (Pro) hosting 9 dolardan başlayan paketlere sahip. Sınırlamaları çok fazla. Bu paketin sahip olacağı yazar sayısı bir kişi. Halbuki WordPress üzerinde bu tip sınırlamalar yok. Bu yüzden kafam şuanda bile karışık. Bunca yıldır uğraşıyorum da bloğa kaç tane yazar katıldı da şuan dert ettiğim şey blog yazar sayısı olsun. Belki de bunu dert edinmiyorumdur. Dert edindiğim şey, aldığım hizmetin ödediğim ücrete karşılık olup olmadığıdır. Her neyse…

Domaini yönlendirdim. Bunun için DNS kayıtlarını CloudFlare üzerinden değiştirdim. CloudFlare olmasa domainin önünde “WWW” ibaresi olmadan ekleyemiyorsunuz. Bir hatırlatma daha A kayıtlarını silmeniz gerekiyor. Yoksa kabul etmiyor. Ghost hosting A kaydı da eklemenizi istiyor ama ben yönlendirme işlemini bunu yapmadan gerçekleştirdim. Umarım bir sorun çıkmaz.

Güncelleme: Az önce bu yazıyı yayınladığımda Mailgun olmadan tüm abonelere e-posta aracılığıyla gönderebildim.

Read more