Günümüzde ”sözlük sitesi” açmak mantıklı mı?

Soru: Sayıları git gide çoğalan sözlük siteleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Türünün ilk örneği sayılabilecek “Ekşi Sözlük” benzeri bir site yapmaya çalışmak, boşa çaba harcamak mı olur?


Henüz cevabını tam olarak bilmediğim soru. Çünkü şuan üzerinde çalıştığım site yani vsback-i.com yarı sözlük sayılabilecek bir niteliğe sahip. Bu sitenin zaman içerisinde alacağı değer ve göreceği ilgi benim için bu soruya verilmiş bir cevap olacaktır.

Arama motorlarına soracak olursak cevabın hayır olduğunu görürüz. Daha önceleri ilk sıralarda çıkan “sözlük siteleri” artık ikinci, üçüncü sayfalarda çıkmaya başladı. Arama motorları şu an için uzun makale türlerine önem veriyor gibi. Gelecekte ne olur, tabii onu kimse bilemez.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay