Kursa başlayalı yaklaşık 1 hafta olacak. Bu yazıda yeni başladığım bilgisayar kursu hakkında izlenimlerimi bulacaksınız.

Halk eğitim merkezlerinde verilen Bilgisayar işletmenliği kursu toplamda 163 saat sürüyor. Biz öğleden sonra saat 1 ile 4 arasında kurs görüyoruz. Bu da kursun yaklaşık 2 ay süreceği anlamına geliyor. Bizden başka sabah ve akşam olmak üzere iki grup daha var. Şimdiye kadar gördüğümüz konular Bilgisayarın tanımı, yazılım ve donanım hakkında genel bilgilerdi. Dersler modüller olarak ayrılmış ve her modül sonunda sınav var. Sınavdan en az 50 almanız gerekiyor. Eğer en az 50 olmazsa o modülden kalıyorsunuz. Ama şu da var sadece o modülden kalıyorsunuz. Yani bir daha kursun tamamından değil de sadece o modülden sorumlu olacaksınız.

Bugün ilk sınavın yapılması planlanıyor. Hayırlısı diyelim. Kurs eğitmeninin söylediğine göre KPSS ile kamu memuru olmak isteyenler genelde bu kursa katılıyormuş. Çünkü bazı memurluklar bilgisayar işletmenliği belgesi istiyormuş. Elbette MEB onaylı olacak ve e-devlet üzerinde gözükecek. Halk Eğitim Merkezlerinde verilen Bilgisayar İşletmenliği Kursunu tamamlayanlara verilen sertifika da MEB onaylı.