“Invalid nonce” hatasının nedeni (wordpress ultimate member)

“Invalid nonce” hatasının nedeni (wordpress ultimate member)
Photo by Moritz Mentges / Unsplash

WordPress sitemde ultimate member eklentisi kullanıyorum. Bu giriş ve yeni kullanıcı kayıtları için yararlı bir eklenti.

Bugün bir kullanıcı kaydolmaya çalışırken tüm verileri girip kaydol tuşunu bastığında “Invalid nonce” hatası ile karşılaştığını söyledi. Ekranda sadece “Invalid nonce” yazıyormuş. Siteme baktığımda kullanıcı kaydının gerçekleşmediğini gördüm.

Gelelim bu hatanın nedenine; “Invalid nonce” hatasının nedeni bir güvenlik önlemidir. Bu hata genelde wordpress sitenizde kullandığınız cache eklentisi yüzünden olur. Yapmanız gereken şey cache eklentisinde bu sayfaları (kayıt ol ve şifre sıfırlama) hariç sayfalar kısmına eklemektir. Yani bu sayfaların önbellleğe alınmaması gerekiyor. Daha öncesinde cache eklentisini devre dışı bırakıp, önbelleği de temizleyerek sorunun kaynağının cache olduğundan emin olabilirsiniz. Ben bu yöntemi kullandım ve sorunum çözüldü.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay