Jetpack eklentisi kullanan WordPress sitelerinde sayfa gösterim sayısını temaya eklemek

Jetpack eklentisi kullanan WordPress sitelerinde sayfa gösterim sayısını temaya eklemek
Photo by Lavi Perchik / Unsplash

Günümüzde blogcular arasında oldukça popüler olan bizim bildiğimizi blog ziyaretçisi de bilsin diyenlerin artmasına neden olan sayfa görüntüleme sayısına geldik.

Anlatacağım yöntemi kullanabilmek için öncelikle WordPress sitenizde Jetpack eklentisi kurulu olmalı. Eğer daha önceden yani uzun süredir Jetpack kullanıyor site istatistiği için bu eklentinin özelliklerinden faydalanıyorsanız orası daha güzel. Nedenine gelecek olursak, anlatacağım yöntemde sayfa görüntüleme sayınız sıfırdan başlamayacak demektir. İşte güzel kısmı bu. Sitemizde sayfaları kaç kişinin görüntülediğini görüntülemek için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayalım. Aslında fazla uzun bir süreç değil. Sadece bir eklenti yükleme işlemi yapacağız ve temaya kod ekleyeceğiz.

  1. WordPress’imizin admin paneline gelelim ve soldaki sütundan “Eklentiler” daha sonra “Yeni ekle” yi seçelim.
  2. Sağ üst kısımda bulunan kutucuğa “Post Views for Jetpack” yazalım ve arama başlasın.
  3. Eklenti bulununca kurma ve etkinleştirmeyi yapalım.
  4. Yine sol sütundan “Görünüm” daha sonra “Tema düzenleyici” seçelim.
  5. Sağ sütunda temanızın dosyalarını göreceksiniz uygun birini seçin ve istediğiniz yere eklenti açıklamasında bulunan kodu yapıştırın.
  6. Yapılması gerekenleri yüklediğimiz eklentinin açıklamalar bölümünde de görebilirsiniz.
  7. Yapıştırılması gereken kod aşağıdaki fakat eklentide değişiklik olabilme ihtimaline karşı siz açıklamayı yine de okuyun.
<?php echo do_shortcode( '[jp_post_view]' ); ?>

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay