Kemal Kılıçdaroğlu (biyografi)

Kemal Kılıçdaroğlu (Kemal Karabulut, 17 Aralık 1948; Ballıca, Nazımiye, Tunceli), Türk siyasetçi ve bürokrat. Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. ve 23. dönem milletvekili, 22 Mayıs 2010 tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı.

Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu, Türk siyasetçi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ana muhalefet partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı'dır. 17 Haziran 1948'de Tunceli'nin Nazimiye ilçesinde doğan Kılıçdaroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde eğitim aldı.

Kılıçdaroğlu, 1971'de Maliye Bakanlığı'nda çalışmaya başladı ve bir süre sonra Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesi aldı. 1991'de İstanbul Belediyesi'ne bağlı İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Daha sonra 1999 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlendi.

2002 yılında CHP'den İstanbul Milletvekili adayı oldu ve seçildi. 2010 yılında parti içi seçimlerde Deniz Baykal'ın istifası sonrasında CHP Genel Başkanlığı'na seçildi. 2014 ve 2018 genel seçimlerinde CHP'nin başbakan adayı oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin birçok konusunda farklı siyasi görüşleri olan tartışmalı bir siyasetçi olarak bilinir. Son yıllarda, siyasi görüşlerinden dolayı hükümet tarafından eleştirilmiş ve bazı durumlarda yargılanmıştır.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay