Magento (e-ticaret sistemi)

Magento (e-ticaret sistemi)
Photo by Marten Bjork / Unsplash

Magento, açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur ve online mağaza sahiplerine özelleştirilebilir ve güçlü bir e-ticaret altyapısı sunar. Magento, 2007 yılında kuruldu ve kısa sürede dünya genelinde birçok mağaza tarafından kullanılan bir platform haline geldi.

Magento, kullanıcıların online mağazalarını kolayca oluşturmasına, yönetmesine ve özelleştirmesine olanak tanır. Platform, ürün yönetimi, sipariş yönetimi, ödeme yönetimi, müşteri yönetimi, pazarlama araçları ve diğer birçok özellik içerir. Ayrıca, Magento, birden fazla dil ve para birimi desteği sunar, bu nedenle global olarak faaliyet gösteren şirketler için ideal bir seçimdir.

Magento, gelişmiş bir özelleştirme seviyesi sunar. Kullanıcılar, kendileri için özel eklentiler oluşturabilir veya mevcut eklentileri kullanarak mağazalarını özelleştirebilirler. Platform ayrıca, geliştiricilerin mağazalarında değişiklik yapmalarına olanak tanıyan açık kaynaklı bir yapıya sahiptir.

Magento, yüksek trafikli web siteleri için optimize edilmiştir ve ölçeklenebilirliği sayesinde büyük şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ayrıca, Magento, SEO dostu yapısı sayesinde web sitelerinin arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etmesine yardımcı olur.

Magento, ücretsiz açık kaynaklı sürümü olan Magento Community Edition ve daha fazla özellik içeren Magento Commerce sürümü olarak iki farklı sürümde sunulur. Magento, e-ticaret sektöründe birçok büyük oyuncu tarafından kullanılan popüler bir platformdur ve online satışlarını artırmak isteyen herhangi bir işletme için mükemmel bir seçim olabilir.

Magento , Dünya çapında 110.000’den fazla işletme tarafından kullanılan bir e-ticaret platformu ve çözüm ortakları tarafından desteklenen global bir açık kaynak kodlu e-ticaret sistemidir.  Açık kaynak teknolojisi üzerine inşa edilmiş esnek yapıya ve zengin özelliklere sahip profesyonel e-ticaret yazılımıdır.

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay