Muharrem İnce sözleri

Muharrem İnce, Türk öğretmen, siyasetçi ve Memleket Partisi genel başkanıdır.

Muharrem İnce sözleri

  • Eğitimi tarikatlara teslim etmeyeceğim. Kökünü kazırım. Muhafazakârlar oy vermezlermiş, hiç sorun değil.
  • ABD'den korktuğunuz kadar Allah'tan korksaydınız ülke bu halde olmazdı.
  • Genel Başkanların vekili değiliz biz, milletin vekiliyiz.
  • Değerli arkadaşlarım, çok değil, daha 2002'de Türk Telekom Türk müydü? Türk'tü. Siz bunu Araplara sattınız mı? Telsim'i İngilizlere, Adabank'ı Kuveytlilere, Kuşadası Limanı'nı İsraillilere, araç muayene işini Almanlara, İzmir Limanı'nı Hong Konglu'ya, Avea'yı ve MNG Bank'ı Lübnanlı'ya, TGRT'yi Amerikalı'ya, Süper FM'i Kanadalı'ya sattınız mı? Sattınız. Çok değil, 2002'de bunlar Türk müydü? Türk'tü, şimdi bunların hepsi yabancıların elinde. Yedi yıllık iktidarınızda özelleştirmeyle sattığınız fabrika, tersane, tesis, liman, arsa, bina sayısı kaç, biliyor musunuz? Özelleştirme İdaresi'nden tek tek çıkarttım bunları. 721 adet. Bir Allah'ın kulu çıksın buraya, desin ki: "Biz sekiz yıllık iktidarımızda bir tane fabrika yaptık." Baba malını babalar gibi sattınız ve mirasyedi bir hükümet oldunuz. Bir tane yaptınız mı, bir tane? Bana bunun hesabını verin.
  • Ziraat Bankası 1 milyar doları medya patronlarına verirse soğan doları geçer.
  • TRT burada mı? TRT'yi dışarı alabilir miyiz? Size değil yani, lütfen. İstanbul, Ankara, İzmir mitinglerimi vermeyen TRT'nin burada ne işi var? Çok rica ediyorum. 3 büyükşehirde miting yapacağım, bir dakikasını dahi göstermeyecek, devletin televizyonu bugün burada iş olsun diye gelecek! Lütfen... Sizle ilgili değil, emekçilerle ilgili değil bu tavrım. Size kahve ikram edebilirim çıkışta. (2018 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi'ndeki kampanyasına ithafen.)
  • Bedelli askerlik hiç içime sinmiyor. Ama toplumda bir beklenti var. Bir defaya mahsus olmak üzere izin verebilirim. Ancak son kez çıkabilir. Bir daha çıkmaz. Şartım da şudur… Toplanacak paraların 3'te birini er olarak askere gidenlere vereceğiz. 3'te birini şehit ve gazi yakınlarına vereceğiz. Diğer 3'te birini de savunma sanayine vereceğiz. Böyle olursa kabul ederim.
  • ODTÜ'ye 500 puanla girilir, ama Başbakan 5000 polisle girdi.
  • Çocuğuna 21 gün askerlik yaptıranın ciğeri yanmaz. (Recep Tayyip Erdoğan'ın, terör saldırıları hakkında "Ciğerim yanıyor, ciğerim." açıklamasına hitaben.)
  • Şeker fabrikalarını satış kararı kapatma kararı alıyorsunuz, sonra bu karardan vazgeçiyorsunuz. Kararı alan başbakan, karardan vazgeçen yine başbakan, çarşaf çarşaf teşekkür edilen kişi yine başbakan.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay