Next.js ile Web3 loto uygulaması oluşturma

Next.js ile Web3 loto uygulaması oluşturma
Loto

Gelişen teknoloji ve insanların bu sistemde var olma mücadelesi gerçekten inanılmaz ve takdir edilmesi gereken bir olay.

Bugün sizlere yeni tanıştığım bir arkadaşımın geliştirdiği ve benim daha öncede nasıl yapılır diye internette defalarca arattığım projesinden bahsedeceğim. Elbette ne kadar ilgi görür şuan için bilemiyorum. Özellikle bizim ülkemizde bazı şeylerin değeri daha geç anlaşılıyor. Nextjs ile bir Web3 uygulaması oluşturmak üzerine olan bu blog yazım fazla uzun sürmeyecek, zaten sadece bir video ve Github bağlantısı paylaşacağım. Oluşturulan Web3 uygulamasının amacı bir loto çekilişi yapmak. Anladığım kadarıyla video (ingilizcem yoktur) Ethereum kullanılarak tabii Metamask cüzdan bağlantısı filan yapabiliyorsunuz. Bunun nasıl olduğunu hep merak etmiştim.

How to Build a Lottery DApp with NextJs, Solidity, and CometChat

Video yaklaşık 7 saat sürüyor ve açılış kısa bir tanıtım ve Node.js kurulumu ile başlıyor. Kolay gelsin arkadaşlar.

GitHub: https://github.com/Daltonic/dapplottery/

Demo: https://dapplottery.vercel.app/

Bu uygulama ile cüzdan bağlantısı yapan kişi bir çekiliş oluşturabiliyor ve bilet satıyor ve çekilişe katılmak isteyenler bir miktar kripto para ödeyerek bu biletlerden satın alarak çekilişe katılabiliyor. Anladığım kadarıyla özet bu kadar.

Subscribe to VsBack-i

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe