Oyun sitesi açmak mantıklı mı?

Oyun sitesi açmak mantıklı mı?
Photo by Caspar Camille Rubin / Unsplash

Belki şu hayatta tek mantıklı şey bir oyun sitesi açmaktır. Oyun web siteleri kısa zamanda büyük kazançlar getiriyor.

Enes Batur’un ilk çektiği videolar oyun üzerineydi. İlk takipçi kitlesini bu şekilde oluşturdu. Oyun sektörü her yıl büyüyor. Site işinde sıkıntılı olan şey yazacak bir şey bulamamaktır. Söylediğim gibi her yıl büyüyen ve geliri artan bir sektörde yer almak sizin de isteyebileceğiniz bir şeydir. Böylece konu bulmakta sıkıntı çekmezsiniz.

Bir oyun sitesi sahibi sitesinin henüz 1 yıllık olduğunu ve 800 – 1500 TL arasında aylık geliri olduğunu söylüyordu. Eğer üzerinde biraz daha çalışılsa Türkiye gibi gençlerin hayattan bıkmış ve günlük hayatın monotonluğundan kaçacak yer aradıkları bir ülkede oyun siteleri iyi iş yapar diye düşünüyorum. Yapabilirseniz bir kaç yazılım dili öğrenin ve oyun oynayan değil o oyunları kodlayan kişiler olun. Bu işin okulunu bile okumamış bir kişi öğrendiği yarım yamalak yazılım bilgisiyle şimdi kripto para’dan köşeyi döndü. Twitter’da ona buna caka satıyor. Yani demek istediğim tarafınızı seçin ve her zaman doğru tarafta olmaya özen gösterin.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay