Pharmaton Vitality (Takviye edici gıda)

Pharmaton Vitality (Takviye edici gıda)
Pharmaton Vitality (Takviye edici gıda)

Pharmaton Vitality bir ilaç değildir. Vitamin ve minareller içeren takviye edici gıdadır. İsviçre menşeyli bir ürün. Bu kadar pahalı olmasının sebebi de bu olsa gerek.

Tecrübelerim

Son aldığım ürünün cam şişesi yenilenmiş olarak geldi. Bildiğim kadarıyla 30 adet, 60 adet ve 100 adet içeren 3 farklı ambalajda satılıyor. Ben bu ürünü internet üzerinden satın aldığım gibi eczaneden de satın aldım. Eczaneden satın aldığım 30 adetlik olan neredeyse 60'lık fiyatına denk geldi. Bizim buradaki eczane mi aşırı pahalı yoksa bu fiyatlar her yerde mi öyle bilemiyorum.

İnternet üzerinden aldığım zaman dikkatimi sonradan çeken bir şey oldu. 60'lık olan Pharmaton Vitality almak yani 2 tane daha kârlı gibi. Onun 2 tanesi yani 120 adet, tek kutuda 100 adet almaktan daha iyi.

Nasıl kullanmalı?

Pharmaton Vitality, sabahları kullanılması öneriliyor. Günlük bir adetten fazla alınmamalı. Bir internet gazetesinde fazla vitamin takviyesinin karaciğeri yorduğu ve D vitamini fazla alındığı takdirde D vitamini zehirlenmelerine yol açtığı, kemikleri bozabileceği ve böbreklerde taşa neden olabileceği yazıyor. Aşırı kalsiyum alımının vücutta kasılmalara neden olabileceğini ve komaya kadar giden ağır vakalara neden olabileceğini de ekliyor. Zaten Pharmaton Vitality kullanırken belli bir ara verilmesi öneriliyor. Kendileri bile sürekli kullanımından yana değiller. Ben şahsen her gün kullanmıyorum. Bazen bir gün veya iki gün aralıklarla aldığım oluyor. Dikkat ettiğim şey ise yemek arasında almak.

Başka bir kişi şu şekilde bir şikayet kaydı oluşturmuş:

Aşırı mide bulantısı, mide ağrısı ve hatta sizi kusmaya götürecek derecede rahatsızlık hissi veriyor. Yarattığı yorgunlukta cabası.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay