Sakura Haruno (Naruto)

Sakura Haruno (Naruto)
Sakura (Kiraz çiçeği)

Sakura Haruno (春野 サクラ Haruno Sakura), manga ve anime serisi Naruto'da kurgusal bir karakterdir. Manganın ilk başında Hatake Kakashi'nin Genin olarak öğrencisidir, daha sonra Tsunade'nin yardımcısı olarak Chunin olmuştur. Küçükken Ino Yamanaka onun ilk edindiği dostudur. Ino ve Sakura aynı anda okulun en popüler çocuğu olan Uchiha Sasuke'ye âşık olmuştur. Önce çok iyi arkadaş olan Ino ve Sakura şimdi birbirilerine düşmanlardır.

Baş karakter olan Naruto, Sakura'dan hoşlanmaktadır ama Sakura, Sasuke'den hoşlandığı için Naruto'ya yüz vermemektedir. İlk başlarda Naruto'dan tam anlamıyla tiksinen Sakura sonraları Naruto'ya iyi davranmaya başlamıştır. Animesinin bir bölümünde pembe ve güzel saçlarını kesmiştir. Sakura, fan kızlarının kendilerini özdeşleştirdikleri bir karakterdir. Anti fanlarınıysa erkekler arasından toplamıştır. Naruto'nun erkek izleyicileri onun ağlak, bencil, işe yaramaz hallerini bir Shounen serisine yakıştırmamaktadırlar. Hinata Hyuuga'nın Naruto'ya âşık olduğunu bilmesine rağmen Naruto'ya sahte bir aşk itirafında bulunacak kadar Sasuke takıntılı olması, anti fanları ayağa kaldırmıştır.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay