Wiki.js

Wiki.js
Photo by Nicole Wolf / Unsplash

Wiki.js, Node.js üzerinde çalışan ve JavaScript ile yazılmış bir wiki motorudur.

Kendi kendine barındırılan bir çözüm olarak veya DigitalOcean ve AWS platformlarında “tek tıklamayla” yükleme yapılarak kullanılabilir.

Şahsen ben kendi bilgisayarımda denedim. Kurulum gerçekleşti ama bir yerde hata verip sunucu kendini kapattı. MariaDB ile kurulum yaptım. Windows üzerinde.

Wiki.js ekran görüntüsü

Kurulum aşamasında yapmanız gereken tek şey dosyaları bilgisayarınıza indirerek “config” dosyasını düzenlemek. Zaten kendi sitesinde her şeyi detaylıca açıklamış. Burada

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay