WordAds reklam ağı kazandırıyor mu?

WordAds reklam ağı kazandırıyor mu?
Photo by micheile dot com / Unsplash

WordPress blog sahiplerinin Google Adsense alternatifi olarak kullandıkları aslında Türkiye’de pek fazla kişi tarafından bilinmeyen WordAds reklam ağını bir süre kullandım.

2015 senesini takip eden birkaç sene boyunca WordAds kullandım. İlk başlarda reklam için ödedikleri ücret oldukça düşük olmasına rağmen sonraları daha makul seviyeye yükseldi. Şöyle açıklayayım ilk başlarda ayda 2$ kazanırken WordAds maceramın sonlarına doğru bu ayda 40$ oldu. Fakat ben hiçbir zaman ödeme alamadım çünkü ödeme 100$ miktarına ulaşınca yapılıyor ve ben bu miktara ulaşıncaya kadar Türkiye’de Paypal yasaklanmıştı. Bu yüzden çok emek harcamama rağmen ve birkaç sefer daha 100$ kazanmama rağmen diyelim paramı hiçbir zaman alamadım. Alamadığım miktar bugün hesaplanacak olursa neredeyse bir asgari ücret yapıyor. Açıkçası o zaman ne yapacağımı bilemez duruma geldim. Sinirlerim bozuldu ve çok iyi trafik almasına rağmen bloğu kapattım.

Sene oldu 2020 ve ben yeni siteme Adsense başvurusu ile beraber WordAds başvurusu da yapmıştım. Bir süre önce siteye giriş yaptığımda başvurumun onaylanmış olduğunu gördüm. İlk başta inanamadım ama şuan sitede reklamlar gösteriliyor. Umarım bir hata yoktur.

Tüm bu olanlar bende sevinç uyandırmadı. Paypal ülkemizde yasak olduğu için parayı alamayacağım. Fakat yazıyı yine hazırladım. Belki bir başkasının imkanı vardır ve bu haber onun işine yarar.

Konuyu kapatmadan bir hatırlatma yapalım. WordAds kullanabilmek için sitenizin ciddi manada trafiğe ihtiyacı var ve WordPress sitenize Jetpack eklentisini kurmalısınız. Tabii bu kendi kendine barındırılan siteler için geçerli bir durum.

Güncelleme: Bugün reklam yerleştireli dokuz gün oldu ve hiç kazanç gözükmüyor.

WordAds kazancı – 2016 yılına ait bir miktar kazancımız hâlen durmakta

Güncelleme:

Günümüz itibariyle AdControl eklentisi devre dışı bırakılıyor. WordAds reklam programına katılmak isteyenler WordPress sitelerine Jetpack eklentisini kurmalı veya wordpress.com siteleri için premium plan satın almalıdırlar. Plan satın alma olayı bana çok saçma geliyor açıkçası. Para kazanmak için önce para ödemek (yaşasın kapitalizm!).

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay