WordPress.com üzerinde ek alan

WordPress.com üzerinde ek alan
Photo by Christina @ wocintechchat.com / Unsplash

Arkadaşlar, ben yeni proje için yeniden wordpress platformuna geçtim.

Bu süreçte aklıma takılan bir soru: eğer wordpress.com da yer alan 50 GB alan bizim için yeterli gelmezse o zaman ne yapmamız gerekiyor?

Bu soruya cevap olarak “ek paket almanız gerekmektedir.” WordPress.com üzerinde ek alan satın alabilirsiniz. Bu yazı hazırlandığı sırada 50 GB ve 100 GB olmak üzere iki ek paket vardı. 100 GB paketin fiyatı incelendiğinde 22 bin TL civarında olduğu görüldü. Arkadaşlar bu paketin yıllık fiyatıdır.

Amazon gibi servislerde hosting ne kadar tam bir fikrim yok ama wordpress üzerinde önceden iş ve e-ticaret 200 GB alan veriyordu. Hem de aynı fiyattan. Şuan ki fiyatlandırmanın aşırı yüksek olduğunu düşünüyorum.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay