WordPress mi, Ghost mu? WordPress bloğumdan neden soğudum?

WordPress mi, Ghost mu? WordPress bloğumdan neden soğudum?
Photo by Andrey Metelev / Unsplash

WordPress bloğumdan soğumamın en büyük nedeni yavaş olması. Aslında ben WordPress ile birçok işi bir arada yapmaya çalıştım. Sosyal ağ olsun, e-ticaret ve blog hepsi bir arada olacaktı. Ama istediğim sonucu uzun zaman alamayınca bunaldım.

Ghost blog ile yeni tanışmış değilim fakat o zamanlar geliştirilecek mi geliştirilmeyecek mi belirsizdi. O yüzden bende üzerine bir şeyler inşa etmek istemedim açıkçası. Bugüne geldiğimizde ise Ghost blog geliştirilmeye devam ediyor. Ve gördüğüm şeylerde hoşuma gitti. Ghost blog sadeliği ve hızı ile her gün beni biraz daha kendine çekiyor.

WordPress’in bir de şöyle bir sorunu var hosting yetersiz geliyor. Benim kullandığım hosting eklentilerde sürekli sıkıntı çıkarıyor. Yüklü eklenti güncellenirken, güncelleme yarıda kalıyor ve eklenti siliniyor. JeckPack ve WooCommerce çalıştırmak için mutlaka sunucu almalısınız. Sunucuya da para ödemek istemiyorum. Çok az bir ziyaretçi kitlesi zaten reklamlardan kazanç getirmiyor.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay