WordPress tema ve eklentilerini Türkçeleştirme

WordPress tema ve eklentilerini Türkçeleştirme
Photo by Justin Morgan / Unsplash

Elbette bu sadece Türkçe dili için geçerli bir uygulama olmayacak eğer siz isterseniz Fransızca içinde çeviri yapabilirsiniz. Pek beklenilen bir durum değil çünkü çok fazla kullanılan eklentilerin bile Türkçe dil desteği yok.

Daha önce wordpress dil dosyalarını poedit programı ile düzenliyor onları Türkçe’ye çeviriyorduk. Şimdi ise bunun için eklentiler var. Benim size önereceğim eklenti ile (kendimde bloğumda kullanıyorum, 1 milyondan fazla kullanıcısı var) çok rahat bir şekilde tema ve eklentilerinizi kendi dilinize çevirebileceksiniz.

Eklentimiz adı ve bağlantısı: Loco Translate

Size verdiğim bağlantıdan eklentiyi inceleyebilirsiniz. Daha sonra wordpress bloğuzun eklentiler bölümüne giderek, yeni ekle diyecek ve Loco Translate yazıp yükleme işlemi yapacaksınız. Yükleme bittikten sonra etkinleştirmeyi unutmayın. WordPress admin panelinin sol tarafındaki kısımda Loco Çeviri bağlantısı belirmiş olacak. Tema veya eklenti hangisini Türkçe diline çevirecekseniz seçiminizi yapın. Ben WooCommerce e-ticaret eklentisini seçtim.

Loco Çeviri – WooCommerce Türkçeleştirme

Loco Çeviri eklentisi üzerinden değiştirmeniz gereken bölüm üstteki resimde de görülen Türkçe çeviri yazan kısımdır.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay