Bilgisayar ve İnternet , Genel

“WordPress’in desteğiyle” yazısını kaldırma

Daha önce WordPress varsayılan temaların footer kısmında yer alan “WordPress Gururla Sunar.” yazısı yerini “WordPress’in desteğiyle” yazısına bıraktı. Peki bu yazıları sitemizden kaldırmak istediğimizde nasıl bir yol izlemeliyiz?

Bunun için iki yöntem var. Ben tema düzenleme ile nasıl kaldırılır onu anlatacağım. Böylece siz yazıyı tamamen kaldırmak yerine başka bir şey yazmak isterseniz hangi bölümü değiştirmeniz gerektiğini de görmüş olacaksınız. Fakat bu şekilde düzenlemenin bir kusuru var; her tema güncellemesi yaptığınız zaman yaptığınız değişiklikler kaybolur ve tema eski haline döner. Ama üzülmeyin wordpress temaları fazla güncelleme almaz.

“WordPress’in desteğiyle” yazısını kaldırmak içim “wp-admin > görünüm > düzenleyici” yolunu takip ederek wordpress temamızı düzenleyebileceğimiz editöre gidelim. Yani sitemizin admin paneline gidelim. Sol tarafta bulunan “Görünüm” kısmına daha sonra açılan menüden “Tema düzenleyici’ye” tıklayalım

Sağ tarafta bulunan dosya listesinden “Tema alt bölümü (altında daha küçük fontla footer.php yazar)” adlı dosyayı seçelim.

Footer.php’yi seçtikten sonra artık editörde düzenleyebiliriz. Editör içerisinde şu kodları bulalım:

<p class="powered-by-wordpress"> <a href="<?php echo esc_url( __( 'https://wordpress.org/', 'twentytwenty' ) ); ?>"> <?php _e( 'Powered by WordPress', 'twentytwenty' ); ?> </a> </p><!-- .powered-by-wordpress -->

Bunları silin. (Siz de görebilirsiniz VsBack’ın alt kısmında ben sadece bağlantıyı kaldırdım yazıyı tamamen silmedim.)

Not: Silinmesi gereken kodlar her varsayılan WordPress temasında yukarıda verdiğim kodlar ile tamamen aynı olmak zorunda değil.

No Comments

Bir cevap yazın

HomeCategoriesAccount
Search