Elon Musk, Twitter'i satın aldıktan sonra bir dizi gelişme yaşandı. Bunlardan biri de reklam gelirlerinin kullanıcılar ile paylaşılması. Evet bazı başka gelişmeler olsa bile onlar şuan yazımızın konusu değil.

ShiftDelete.Net'ten Hakkı Alkan konuyla ilgili bir video yayınladı. Yayınladığı bu video da kendisine bir miktar ödeme yapıldığından bahsediyor. Twitter tarafından yapılan bu ödemeler Stripe üzerinden gerçekleştiriliyormuş. İşte size üzücü haber Stripe şuan için Türkiye'de kullanılamıyor. Hakkı Alkan kendilerinin Amerika'da bulunan şirketleri aracılığı ile ödemeyi aldığını söyledi. Yanlış hatırlamıyorsam $100'a yakın bir miktar telaffuz etti. Benim çevremden bazı kişiler Twitter üzerinden kazanılan paranın Youtube'den kazanılandan daha fazla olduğunu söylüyor.

Benim aktaracağım bilgiler şimdilik bu kadar. Twitter ya da yeni adıyla X üzerinden para kazanmak isteyenlerin onaylı hesap olmaları ve belli bir takipçi sayısına ulaşmaları gerekiyor. Demek istediğim X hesabınız var diye hemen para kazanmaya başlamıyorsunuz. Ben şartları buraya yazmıyorum çünkü zaman zaman değişiyor. En sağlıklı ve güncel bilgiyi yine Twitter'ın kendinden öğrenebilirsiniz.

💡
Stripe, Türkiye'de kullanılamıyor diye hemen karamsarlığa kapılmayın. Twitter'ın ilerleyen dönemde ödeme ağını genişleteceği konuşulanlar arasında.