BİM’de de satılan, bizim de oradan almış olduğumuz FUPS Kart nedir?

Öncelikle biz FUPS kartımızı BİM’den aldık. Bir miktar ücret ödememiz gerekti. FUPS Kart “Papara Black Card” gibi ücretsiz bir şekilde elimize ulaşmadı maalesef. Kart için 4,5 TL bir ücret ödedik. Papara’nın Black Card’ı ücretsiz olmasının yanı sıra size kargo ile ulaşıyor ve kargo masrafı da kendilerine ait.

FUPS Kart’ına şifre belirlemek için:

Kart şifresi belirlemek için 3 yöntemimiz var. Siz, size uygun olanı seçerek kart şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Fups kart şifre
FUPS KART şifre belirleme
  • Uygulamaya veya internet şubesine giriş yaparak kartını ekleyebilir ve şifreni belirleyebilirsin.
  • Kart numaranın son 4 hanesini, kartın son kullanma tarihini, kartın arkasında yer alan 3 haneli güvenlik kodunu (CVV2) ve kullanmak istediğin 4 haneli şifreyi aralarında boşluk bırakıp 3646’ya göndererek şifreni alabilirsin. (Örnek SMS: 2421 0621 128 9625)
  • 0850 226 36 46 ‘yı arayarak ilgili menü üzerinden kart şifreni belirleyebilirsin.

Biz şifre belirleme işlemini uygulama üzerinden gerçekleştirdik.

Uygulama üzerinden kayıt olurken ihtiyacınız olan iki şey daha önce kullanılmamış bir e-posta ve telefon numarası. Her ikisi içinde onay kodu geliyor. Onay kodlarının girişini gerçekleştirince uygulama için şifre belirlemeniz gerekecek.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra alt kısımda yer alan kartlar sekmesine dokunun ve açılan menüden kart tanımla adımını seçerek işleme devam edin. Kart tanımla dedikten sonra kamerayı kullanmak için izin istiyor. Gerekli izni verelim ve kartımızın arkasında yer alan karekod kısmını okutalım. Okuma işlemi çok hızlı gerçekleşiyor, ardından sizden kartınız için bir şifre belirlemenizi isteyecektir.

FUPS Kart’a para yatırma:

FUPS para yükle
FUPS Kart’a para yükle

YouTube üzeriden bir video izledim. Arkadaş, Akbank bankamatiğinden 40 TL yüklüyor ve bunun için 1,31 TL işlem ücreti kesintisi oluyordu. Yani hesabına yatan miktar 38,69 TL oluyor.

Not: Kartınızı ilk kez kullanırken şifre ile işlem yapmanız gerekiyor. FUPS Kart’ın temassız özelliği var ama dediğim gibi ilk işlem şifreli gerçekleşecek. Kartınızın temassız özelliğini uygulama üzerinden açıp kapayabilirsiniz.

FUPS kart
FUPS kart