Jetpack eklentisi kullanan WordPress sitelerinde sayfa gösterim sayısını temaya eklemek

Jetpack eklentisi kullanan WordPress sitelerinde sayfa gösterim sayısını temaya eklemek
Photo by KOBU Agency / Unsplash

Günümüzde blogcular arasında oldukça popüler olan bizim bildiğimizi blog ziyaretçisi de bilsin diyenlerin artmasına neden olan sayfa görüntüleme sayısına geldik.

Anlatacağım yöntemi kullanabilmek için öncelikle WordPress sitenizde Jetpack eklentisi kurulu olmalı. Eğer daha önceden yani uzun süredir Jetpack kullanıyor site istatistiği için bu eklentinin özelliklerinden faydalanıyorsanız orası daha güzel. Nedenine gelecek olursak, anlatacağım yöntemde sayfa görüntüleme sayınız sıfırdan başlamayacak demektir. İşte güzel kısmı bu. Sitemizde sayfaları kaç kişinin görüntülediğini görüntülemek için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayalım. Aslında fazla uzun bir süreç değil. Sadece bir eklenti yükleme işlemi yapacağız ve temaya kod ekleyeceğiz.

  1. WordPress’imizin admin paneline gelelim ve soldaki sütundan “Eklentiler” daha sonra “Yeni ekle” yi seçelim.
  2. Sağ üst kısımda bulunan kutucuğa “Post Views for Jetpack” yazalım ve arama başlasın.
  3. Eklenti bulununca kurma ve etkinleştirmeyi yapalım.
  4. Yine sol sütundan “Görünüm” daha sonra “Tema düzenleyici” seçelim.
  5. Sağ sütunda temanızın dosyalarını göreceksiniz uygun birini seçin ve istediğiniz yere eklenti açıklamasında bulunan kodu yapıştırın.
  6. Yapılması gerekenleri yüklediğimiz eklentinin açıklamalar bölümünde de görebilirsiniz.
  7. Yapıştırılması gereken kod aşağıdaki fakat eklentide değişiklik olabilme ihtimaline karşı siz açıklamayı yine de okuyun.
<?php echo do_shortcode( '[jp_post_view]' ); ?>

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay