Papara: Sık sorulan sorular

Papara: Sık sorulan sorular
Papara: sık sorulan sorular

Papara hakkında sık sorulan sorulara bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Papara yasal mı?

Papara, 6493 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş lisanslı bir elektronik para kuruluşudur ve faaliyetlerini T.C. Merkez Bankası denetiminde yürütmektedir. Kullanıcılarına ait tüm bakiyeler Merkez Bankası nezdinde açılan hesaplarda korunmaktadır.

Papara kiralamak

Kimlik doğrulaması yapılmış bir Papara hesabını, hesap sahibinden başka bir kişiye kullandırmak ülkemiz kanunlarına göre bir suçtur.

Papara nakit avans veriyor mu?

Papara nakit avans vermez. Papara, bir elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşudur. Yani ödemelere aracılık eder. Bu da şu anlama geliyor. Papara finansman sağlamaz. Sadece Papara bakiyenize yüklediğiniz miktarı ödemeleriniz için kullanabilirsiniz.

Papara kullanmak için yaş sınırı var mı?

Papara  sahibi olmak ve kullanmak için yaş sınırı 13'tür.

Papara kredi kartı verir mi?

Papara kredi kartı sağlamaz. Kredi kartı özelliklerine sahip ön ödemeli kart sağlar. Bu kart temassız özelliğine de sahiptir. Günlük market harcamalarınızı ve internet alışverişleriniz bu kart ile yapabilirsiniz. Unutulmaması gereken şey sadece yatırdığınız kendi bakiyenizi kullanabilirsiniz.

Papara faiz alır mı?

Papara faiz almaz. Yasal olarak sizin bakiyelerinizi faizli kurumlarda tutarak buradan gelir elde etmesi de yasaktır. Papara komisyon ve işlem ücreti ile gelir sağlar.

Subscribe to VsBack-i

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe