Yeni Türkiye'de diğer adam: Recep Tayyip Erdoğan

Yeni Türkiye'de diğer adam: Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan

20 yılı aşkın süredir halk desteği ile iktidar da bulunan partinin başındaki kişiye diktatör deme cüretini gösteriyorlar. Sanki seçimle gelmemiş gibi. Asıl diktatör olanlar halkın seçimine saygısı olmayanlardır.

Onların kullandıkları başka bir argüman da şudur: Halk sizden bıktı.

Ben, halk olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki bıktığımız filan yok. Nasıl da unutuyorlar halkın asıl onların beceriksizliğinden bıktıkları için Erdoğan'ı iktidara taşıdığını ya da unutturmaya çalışıyorlar. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin iktidara yürüdüğü seçimden önce ülke ne durumdaydı şimdi ne durumda. Elbette bir takım sıkıntılar olduğunun bizler de farkındayız. Değişimler sancılı olur. Faiz konusunda atılan adımları yani düşürülmesini doğru buluyorum. İleri ki zamanlarda tamamen kaldırılmasını isteyen kişilerden biri de benim. Bunca yıldır faizle işleyen ekonomik sistemin buna tepki vermesinden daha doğal ne olabilir.

Yaşlandığının ve yorulduğunun farkındayız. Bu ülkede kimse aptal değil. Erdoğan bugün aday olmasa kendisinin bu konudaki şahsi kaybı ne olur? Onun için değişen fazla bir şey olmaz dostlar fakat biz ülke olarak attığımız adımların bir çoğu sekteye uğrar.

Bazıları diyor ki; seçimi kazanmak için yapmadıkları şey yok. Arkadaşlar karşımızda "yaptıkları herşeyi yıkacağız" diyen bir muhalefet var. Bizler bugün sadece ekranlarda aynı yüzleri görmekten sıkıldığımız için bu değişime tamam dersek işte böyle kafalarla baş başa kalacağız. Herkes iyi düşünsün.

Read more

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme)

Yahudi hukukunda (Halakha), recm cezası (taşlanarak öldürme), belirli ağır suçlar için öngörülmüş olan eski bir cezalandırma yöntemidir. Ancak, bu cezanın uygulanması oldukça karmaşık kurallara ve şartlara bağlıdır ve tarihsel olarak nadiren uygulanmıştır. İşte recm cezası hakkında bazı önemli bilgiler: Temel Prensipler ve Kurallar 1. Cezanın Dayandığı Temel Kaynaklar: Recm cezası,

By Ömer Moğultay