Amerika'da konut fiyatları nasıldır? Eyaletler arasındaki farklar ve örnekler

Amerika'da konut fiyatları nasıldır? Eyaletler arasındaki farklar ve örnekler
Photo by Rowan Heuvel / Unsplash

Amerika'da konut fiyatları ülkenin farklı eyaletleri ve şehirleri arasında büyük farklılıklar gösterir. Burada, ABD'nin bazı eyaletleri ve şehirlerindeki ortalama konut fiyatlarına örnekler vererek konuya açıklık getirelim.

  • New York, New York: ortalama konut fiyatı yaklaşık 1 milyon Amerikan Doları (yaklaşık 8,8 milyon Türk Lirası)
  • San Francisco, Kaliforniya: ortalama konut fiyatı yaklaşık 1,5 milyon Amerikan Doları (yaklaşık 13,2 milyon Türk Lirası)
  • Los Angeles, Kaliforniya: ortalama konut fiyatı yaklaşık 900.000 Amerikan Doları (yaklaşık 7,9 milyon Türk Lirası)
  • Miami, Florida: ortalama konut fiyatı yaklaşık 550.000 Amerikan Doları (yaklaşık 4,8 milyon Türk Lirası)
  • Austin, Teksas: ortalama konut fiyatı yaklaşık 500.000 Amerikan Doları (yaklaşık 4,4 milyon Türk Lirası)
  • Seattle, Washington: ortalama konut fiyatı yaklaşık 800.000 Amerikan Doları (yaklaşık 7 milyon Türk Lirası)

Ancak, bu rakamlar şehirlerin farklı semtleri ve konut tiplerine göre değişebilir. Özellikle büyük şehirlerde konut fiyatları oldukça yüksek olabilir. Örneğin, New York City'de 1 milyon dolarlık bir konut Manhattan'da sadece bir daire ya da küçük bir apartman dairesi olabilirken, daha küçük bir şehirde 1 milyon dolarlık bir konut, büyük bir bahçesi olan bir ev olabilir.

Amerika'da konut fiyatları, genellikle işgücü piyasası, emlak piyasası, bölgenin ekonomisi ve nüfus yoğunluğu gibi birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler değiştiğinde, konut fiyatları da değişebilir. Bununla birlikte, genel olarak ABD'deki konut fiyatları Türkiye'deki fiyatlardan daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Read more

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Startup Burada'ya gönderdiğim iş fikrim

Geçen gün üzerinde uzun süre düşündüğüm hatta hayata geçirmek için kendi çapımda epey masraf yaptığım ama ekonomik sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldığım iş fikrimi danışmak amacı ile Startup Burada'nın e-posta adresine (info@startupburada.com) gönderdim. Henüz dönüş yapmadılar. Yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. Üzerinde uzunca düşündüğüm şey aslında basit mantık

By Ömer Moğultay