Adsense hesap işlemleri (Ödeme yöntemi ve adres doğrulama)

Adsense hesap işlemleri (Ödeme yöntemi ve adres doğrulama)
Photo by Greg Bulla / Unsplash

Adsense her ne kadar artık eskisi gibi revaçta olan daha doğrusu kazanacağı kullanıcı kitlesini kazanmış olan bir platform olduğu için önceki gibi kullanıcılar tarafından çokça araştırılmayan bir konu. Ama olsun ben yine de bu sektörde yer almak isteyen kişiler için ne gibi sorunlar ile karşılaştığımı ve nasıl çözüldüğünü kısaca aktaracağım.

Adsense hesabımda yer alan bakiyem 100 TL üzerine çıkınca benden ödeme yöntemi için bir banka hesabı eklememi istediler. Bunun için kendi adımı girdim fakat adım Türkçe karakter içerdiği için sorun oldu. Bende “Ömer Moğultay” olan adımı “Omer Mogultay” şeklinde girdim ve Ziraat bankasında adıma açılmış olan hesabın iban numarasını verdim. İbana yaklaşık iki gün içinde 0,26 TL bir para yatırıldı. Açıklama kısmında “Gönd: GOOGLE IRELAND LIMITED” yazıyordu. Bu miktarı Adsense hesabımda ilgili alana girerek banka hesabımı onaylamış oldum. Pardon sanırım atladım bu işlemden önce bir de kimliğimin ön yüzünün fotoğrafını istemişlerdi. Bunu da çekerek yine ilgili alana yükledim ve ertesi gün onaylandı.

Kimlik fotoğrafı ve banka hesabı onayından sonra adres onayına sıra geliyor. Bunun için Adsense hesabınıza bir adres girmeniz gerekiyor. Dediklerine göre bu adrese bir PIN gönderiyorlar ve sizde bunu Adsense hesabına girerek adresinizi onaylamış oluyorsunuz.

Adres kısmına kadar ben her şeyi yaptım ama henüz PIN gelmedi. Ayın 10’unda gönderilmişti bugün ise ayın 29’u. Adsense’de yer alan bilgiye göre PIN içeren bu mektubun gelmesi 2 hafta ile 4 hafta sürebiliyormuş. Yerine göre daha fazla bile sürebildiği söyleniyor.

Forumları araştırdığım zaman 40 günde gelende var 55 günde gelende var. 2. ve 3. PIN talebinde bulunan ama bunların hiçbirinin eline ulaşmadığından şikayet edende var. Umarım benim başıma böyle bir iş gelmez, zamanında olsun istiyorum her şey. Üstelik size gönderilen bu mektupta yer alan PIN’i belli bir zaman zarfında (adsense hesabınızda söylüyor süreyi) girmezseniz sitenizde reklam yayınları durduruluyor.

PIN mektubu geldiği zaman ne kadar sürede geldiğini yorum kısmına yazacağım…

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay