İntum akıllı kol saati

İntum akıllı kol saati
İntum akıllı kol saati

Evet arkadaşlar sizlere bir kez daha aldığım yeni üründen bahsedeceğim. İntum akıllı kol saati. Model no: INSW01

Akıllı kol saatimiz yaklaşık 50 TL lik bir fiyat etiketine sahip. Ben bunu Şok marketten aldım. Benim aldığım ürün kordonu ve saatin kendisi tamamen siyah. Saat kordonu ise metal değil, bir tür plastik.

İntum kol saatini İstanbul menşeli bir Türk firma (ATMACA Elektronik San. ve Tic. A.Ş.), Çin de ürettirip yine Türkiye de satışını yapıyor.

Saati aldığınız zaman saat ayarlı olmuyor. Akıllı saat telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama ile eşleştirilmesi ile ayarlanıyor. Yani saat ve tarih ayarı bu şekilde yapılıyor.

Gelelim uygulamamıza. Uygulamayı yüklediğiniz zaman telefonun Bluetooth özelliğini aktif hale getirin. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey akıllı saatinizi Bluetooth uygulaması üzerinden eşleştirme yapmayacaksınız aksi takdirde akıllı saat uygulaması saatinizi bulamıyor. Bluetooth açık olacak ama eşleştirme akıllı saat uygulaması üzerinden yapılacak.

İntum akıllı saat uygulaması Wearfit 2.0: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wakeup.wearfit2&gl=TR

İntum akıllı saatimden memnun muyum? Henüz alalı fazla bir zaman olmadı fakat genel olarak bir akıllı saat yerine, hatta dijital göstergeli bir saat yerine mekanizması olan ve tik tak sesine sahip bir saati tercih ederdim. Bu biraz zevk meselesi gibi.

Saatin pili 5 gün dayanıyor. Bu süre sonunda doğal olarak şarj edilmesi gerekiyor. Bu biraz can sıkıcı bir durum çünkü saatin yeri kolunuzdur. Bir şarj kablosunun ucu değil. Can sıkıcı başka bir durum ise İntum akıllı saat paketinin içeriği. Pakette yalnızca kullanım klavuzu ve şarj kablosu bulunuyor. Yani şarj adaptörü pakete dahil değil. Akıllı saatimiz Sunny güvencesinde, anladığım kadarıyla garanti süresince bir sorunla karşılaşırsanız onlar ilgilenecekler.

Tüm akıllı saatler bu şekilde mi bilmiyorum ama saatin ekranının tamamı dokunmatik değil. Ekranda bir yer var, sadece bu bölge dokunmatik ve bu dokunmatik bölge saatteki tek tuş fonksiyonuna sahip yer.

Benim hoşuma gitmeyen başka bir özelliği ise saat ekranı, saatin tüm çerçevesini kapsamıyor. Saat içerisinde kare bir alan olarak kalıyor.

Akıllı Saatin genel özellikleri:

 • 1.3″ Renkli ekran
 • 3 farklı saat görseli
 • Dahili HR sensörü ile Kalp atış hızını izleme
 • Kan basıncı görüntüleme
 • Gelen çağrı hatırlatıcısı
 • Mesaj bildirimlerini görüntüleme
 • Uzaktan müzik kontrolü
 • Uzaktan resim çekebilme, Alarm özelliği
 • Koşma, Bisiklet, Tırmanma spor modları
 • Adım sayabilme, Kalori hesaplama
 • Katedilen mesafeyi gösterme
 • Wearfit 2.0 uygulaması ile bütün verileri telefondan izleyebilme
 • İOS ve Android ile uyumlu

Teknik özellikler:

 • Batarya kapasitesi: 170mAh
 • Standby süresi: 15 gün
 • Kullanım süresi: 5 gün

Müşteri iletişim merkezi numarası: 444 9 666

Not: Genel ve teknik özellikler, ürünün kutusunun üzerinde yer alan bilgilerdir.


Güncelleme: İntum akıllı saat sürekli telefon ile bağlantı halinde olması gerekiyormuş. Müşteri hizmetlerini aradığımda öyle söylediler. Aksi takdirde saati geri kalıyor. Dijital saatin geri kalması ne saçma şey.

Read more

Patojen

Patojen

Patojen, insanlarda, hayvanlarda veya bitkilerde hastalığa neden olan herhangi bir mikroorganizma veya maddedir. Patojenler, vücudun doğal savunma mekanizmalarını aşarak enfeksiyona ve hastalığa yol açabilirler. Bu mikroorganizmalar genellikle bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler ve prionlar olarak sınıflandırılır. Patojen Türleri 1. Bakteriler Bakteriler, tek hücreli prokaryotik mikroorganizmalardır. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilirler. Bazı

By Ömer Moğultay
Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Altına Dayalı Token: Artıları ve Eksileri

Kripto para dünyasında yeni bir trend olarak ortaya çıkan altına dayalı tokenlar, fiziksel altının dijital versiyonunu temsil eder. Bu tokenlar, bir varlık olarak altına dayalı olduklarından, yatırımcılara hem kripto para birimlerinin sağladığı avantajları hem de altının geleneksel güvenliğini sunar. Altına dayalı bir tokenın nasıl çalıştığını, potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

By Ömer Moğultay